/Zasady funkcjonowania skupów

Zasady funkcjonowania skupów

Skupy samochodów działają w każdym większym mieście Polski. W samej Warszawie jest ich kilkanaście, dzięki czemu klienci nie muszą czekać tygodniami na spotkanie z doradcą i często dochodzi do niego nawet kilka godzin po rozmowie. Przyjmują one samochody zarówno osobowe jak i dostawcze a nawet kempingowe, bez względu na model i markę. Skupują samochody zarówno producentów europejskich jak i amerykańskich. Kupna samochodu nie wyklucza również jego stan techniczny – pracownicy znają się na swoim fachu, potrafią wspólnie z mechanikiem ustalić wszelkie usterki, wiedzą również jak je naprawić, dzięki czemu przyjmą każde auto nie starsze niż 15-sto letnie, nawet jeśli jest powypadkowe lub uszkodzone. Zaletą skupów jest tez fakt iż nie pobierają one opłat za dojazd do klienta, wycenę samochodu czy transport do skupu, nie ma tutaj żadnych ukrytych kosztów, wszystko jest jasne, podane na umowie.

Jak wygląda procedura sprzedaży samochodu w skupie

Aby sprzedać samochód w skupie wystarczy podjąć kilka prostych kroków, a resztę załatwiają fachowcy. Należy skontaktować się z doradcą telefonicznie, mailowo lub za pośrednictwem strony internetowej. Już wtedy można podać markę, model, wiek i stan techniczny pojazdu, dzięki czemu pracownik dokona wstępnej wyceny. Spotkanie następuje w dogodnym dla sprzedającego terminie, często już parę godzin po pierwszym kontakcie. Pracownicy skupów szanują czas klienta, dlatego też starają się dokonać oględzin i ostatecznej wyceny samochodu w możliwie jak najkrótszym czasie. Często zajmuje to tylko około kwadransa. Jeśli dojdzie do porozumienia stron następuje zawarcie umowy kupna-sprzedaży pomiędzy sprzedającym a skupem, dzięki czemu samochód będzie miał jasny status prawny a klient nie będzie musiał się obawiać że poniesie jakiekolwiek konsekwencje prawne w przyszłości. Automatycznie też następuje wypłata ustalonej gotówki, do ręki lub na konto w zależności od woli sprzedającego. Dodatkowo klientom biznesowym skupy wystawiają fakturę vat. Zaletą sprzedaży w skupie jest fakt iż można natychmiastowo zrezygnować z polisy OC, co jest kolejną oszczędnością i zyskiem dla klienta.

Słowo końcowe – dlaczego warto zdecydować się na sprzedaż w skupie

Skupy samochodowe to przede wszystkim oszczędność czasu i nerwów sprzedającego. Jest to na polskim rynku motoryzacyjnym dość młody twór, ale w przeciągu kilkunastu lat chociażby w samej Warszawie powstało wiele takich miejsc, dzięki czemu nie ma mowy o jakichkolwiek kolejkach i długim czasie oczekiwania, a ponadto ceny są bardzo konkurencyjne. Większość skupów nastawia się na zysk nie z dużej prowizji a ilości udanych transakcji dzięki czemu klienci uzyskują spore ceny za swoje samochody.