/Jak sprzedać używany, powypadkowy samochód?

Jak sprzedać używany, powypadkowy samochód?

Kolizje drogowe zdarzają się zawsze, przytrafić mogą się nawet najlepszemu kierowcy. Całe szczęście, jeśli wypadek jest niegroźny i uda nam się z niego wyjść bez większych i poważniejszych obrażeń. Niestety, często zdarza się tak, że samochód po takim wypadku jest uszkodzony i nie da się nim już jeździć. Nawet jeśli wymagałby małej naprawy, to wielu z nas po prostu na nią nie stać i wolimy sprzedać taki samochód. To jednak również nie jest takie łatwe, ponieważ trudno znaleźć kupca na używany, powypadkowy i częściowo niesprawny samochód.

Co więc zrobić w takim przypadku?

Jeżeli faktycznie nie mamy lub nie chcemy wydawać pieniędzy na naprawę samochodu, która zawsze niestety jest dość kosztowna warto przemyśleć sprzedaż naszego auta w skupie. Tego typu miejsca przyjmą właściwie każdy, nie starszy niż 15-sto letni zarejestrowany w Polsce pojazd. Nie musimy się więc martwić że nasz samochód nie zostanie przyjęty dlatego, że jest uszkodzony. Nie musimy również inwestować nakładów finansowych naprawiając pojazd w warsztacie, nie mając jednocześnie pewności ze w ogóle uda nam się komuś go odsprzedać. Wystarczy wybrać odpowiedni skup – w samej stolicy działa ich kilkanaście i umówić się na spotkanie w dogodnym dla nas terminie. Generalnie już podczas pierwszego kontaktu, telefonicznego, mailowego lub za pośrednictwem strony internetowej pracownik dokona wstępnej wyceny, biorąc pod uwagę markę, model, wiek, przebieg czy historię kolizji. Podczas spotkania natomiast razem z mechanikiem dokona dokładnych oględzin, sprawdzi co trzeba naprawić oraz przeliczy z jakimi kosztami będzie się to wiązało i uwzględni to przy wycenie. Dzięki temu klient nie musi inwestować swojego czasu i pieniędzy na doprowadzenie samochodu do stanu umożliwiającego normalne użytkowanie. Sprzedając powypadkowy samochód i tak trzeba liczyć się z kosztami jego naprawy, ale nie oznacza to, że musimy oddawać go za bezcen. Skupy na pierwszym miejscu zawsze stawiają zadowolenie klienta, dlatego też pobierają niskie prowizję, zarabiając jednocześnie na sporej ilości transakcji. Ponadto, dzięki temu że wycena jest darmowa możemy zorientować się jakie pieniądze wchodzą w grę, a dzięki temu że jest tak duża konkurencja nie musimy decydować się na pierwszą lepszą firmę i możemy szukać takiego skupu, który zaoferuje nam najlepsze warunki.

Dlaczego więc warto skorzystać z oferty skupów?

Ponieważ jest to najprostszy i najszybszy sposób na sprzedanie naszego powypadkowego auta. Dodatkowo proste zasady funkcjonowania i minimum formalności sprawiają, że możemy mieć pewność opłacalności i uczciwości transakcji.