/Jak sprzedać samochód w skupie

Jak sprzedać samochód w skupie

Główną zaletą sprzedaży auta w skupie jest szybki czas realizacji i proste zasady. Oddając samochód do skupu wystarczy podjąć kilka kroków i zdać się na profesjonalizm jego pracowników. Dobrze jest przejrzeć oferty wielu skupów, ponieważ w samej Warszawie działa ich kilkanaście i każdy trochę się różni.

Kontakt ze skupem

Jeżeli już wybierzemy sobie najbardziej nam odpowiadający wystarczy po prostu skontaktować się z jego przedstawicielami telefonicznie, mailowo lub za pośrednictwem formularza znajdującego się na stronie internetowej. Wtedy też, podając podstawowe informacje na temat swojego samochodu – markę, model, wiek, przebieg czy historię kolizji możemy liczyć na wstępną wycenę. Ta usługa zawsze jest darmowa, niezależnie czy dojdzie do sprzedaży. Większość skupów działa całą dobę, a także w niedzielę i święta, dzięki czemu na spotkanie można umówić się właściwie o każdej porze dnia i nocy.

Spotkanie z przedstawicielem

Podczas spotkania, do którego dochodzi w dogodnym dla sprzedającego terminie pracownik skupu razem z mechanikiem dokonuje dogłębnych oględzin samochodu – sprawdza jego stan techniczny, historię kolizji i dokonuje wyceny auta. Co istotne, skupy przyjmują praktycznie każdy, nie starszy niż 15-sto letni pojazd, który jest zarejestrowany w naszym kraju. Niezależnie czy jest to samochód osobowy, dostawczy czy nawet kempingowy a także jakiej jest marki i z jakiego kraju pochodzi. Do sprzedaży kwalifikują się zarówno modele europejskie jak i amerykańskie. Skupy nie dyskwalifikują również samochodów powypadkowych i uszkodzonych – kupując od Państwa takie auto oszacują koszt jego naprawy, dzięki czemu klient nie musi na własną rękę likwidować usterek, niepotrzebnie tracąc czas i pieniądze przeznaczone chociażby na składki OC. Jeżeli wycena przebiegnie dla klienta pomyślnie i strony dojdą do porozumienia, co dzieje się w większości przypadków następuje zawarcie umowy.

Umowa kupna-sprzedaży

Przy sprzedaży samochodu pracownik skupu zawiera z klientem umowę kupna-sprzedaży, dzięki czemu sprzedający ma pewność że transakcja przebiegła pomyślnie i zgodnie z prawem. Automatycznie zostaje też wypłacona gotówka, do ręki lub na konto, a dla klientów biznesowych dodatkowo wystawia się fakturę vat. Zaletą tej opcji jest to, ze w momencie podpisania umowy można zrezygnować z polisy OC i zaoszczędzić dodatkowe środki. Skupy zajmują się również transportem samochodu na swój parking, robią to oczywiście nieodpłatnie, tak aby klient nie ponosił żadnych dodatkowych kosztów.

Słowo końcowe

Jeśli zależy nam na czasie i nie chcemy zawracać sobie głowy wizytami u mechanika i częstymi spotkaniami z potencjonalnymi klientami warto rozważyć sprzedaż naszego samochodu w skupie – jest to najszybsza i najprostsza opcja dostępna na polskim rynku motoryzacyjnym, firmy te cenią czas klienta a ich filozofią jest maksymalne uproszczenie przebiegu transakcji. Jest to znakomita odpowiedź na potrzeby dynamicznego, wciąż zmieniającego się rynku motoryzacyjnego.