/Jak sprzedać powypadkowy samochód?

Jak sprzedać powypadkowy samochód?

To pytanie pewnie zadaje sobie wielu z Państwa. Wiadomo, że nawet najlepszy kierowca ma prawo do błędów i stłuczki niestety zawsze będą się zdarzały. Problem pojawia się wtedy, kiedy nasz samochód takowej uległ, a my chcemy, lub musimy go sprzedać. Większość posiadaczy takich aut myśli że jest to zwyczajnie niemożliwe albo przeraża się wizją wydanych tysięcy u mechanika. Jednak czy zawsze tak musi być ? Czy zawsze aby sprzedać kolizyjny samochód trzeba najpierw w niego sporo zainwestować?

Możliwości sprzedaży kolizyjnego auta

Wiadomo, że takowych istnieje kilka alternatyw takiej sprzedaży – możemy przehandlować auto na części, aczkolwiek na tym zyskamy najmniej i jest to skomplikowana procedura, próbować naprawiać samochód na własną rękę lub sprzedać nawet niesprawny do skupu i od razu cieszyć się gotówką. Naprawa auta na własną rękę ma kilka podstawowych wad – po pierwsze, musimy najpierw sporo zainwestować, żeby potem zyskać. Klient, zawożąc pojazd do mechanika musi liczyć się nawet z tysiącami złotych wydanymi na naprawę, całe szczęście jeżeli trafimy na uczciwy i profesjonalny warsztat który zrobi co jest do zrobienia nie ogołacając nas przy tym. Niestety, doświadczenie wielu kierowców mówi co innego – nierzadko takie naprawy u mechanika trzeba poprawiać, inwestując kolejne sumy. Dodatkowo, nawet jeśli uda nam się naprawić samochód nigdy nie mamy pewności że na takie kolizyjne auto znajdziemy kupca – wiadomo, że ktoś kto poszukuje samochodu chciałby aby było ono jak najbardziej sprawne, najlepiej bezwypadkowe. Możemy więc finalnie wcale naszego samochodu nie sprzedać lub oddać go za bezcen inwestując wcześniej sporą gotówkę. Lepszą opcją sprzedaży takiego kolizyjnego pojazdu, co podkreśla wielu kierowców jest oddanie go do skupu. Ogromną zaletą tego rozwiązania jest, iż firmy te przyjmują właściwie każde, nie starsze niż 15-sto letnie, zarejestrowane w Polsce auto, bez względu na jego stan techniczny, nawet jeśli nie jest ono na chodzie. Rozważając więc sprzedaż powypadkowego samochodu warto więc wziąć pod uwagę taka opcję, dzięki której zyskamy gotówkę od ręki i pozbędziemy się problemu. Nie musimy tutaj inwestować żadnych pieniędzy – koszty naprawy auta zostaną po prostu odjęte przy wycenie, ale je i tak musielibyśmy ponieść. Tutaj tracimy właściwie tylko na prowizji dla skupu która z reguły jest bardzo niska, z powodu ogromnej dostępności tego typu firm. W samej Warszawie działa kilkanaście skupów, dzięki czemu można liczyć na naprawdę konkurencyjne stawki. Firmy te zarabiają na ilości sprzedaży, a nie wygórowanych opłatach, dzięki czemu pozyskują wciąż owych klientów.

Słowo końcowe – dlaczego warto wybrać skup

Przede wszystkim dlatego, iż mamy gwarancję natychmiastowej gotówki od ręki. Nie ponosimy z góry żadnych kosztów naprawy które mogą się nam nie zwrócić. Tutaj oddajemy swoje auto pracownikowi, dostajemy odpowiednią sumę i mamy problem z głowy. Nie musimy miesiącami czekać aż znajdzie się kupiec, który weźmie nasz samochód. A ponieważ zawieramy umowę kupna-sprzedaży, mamy gwarancję że nie zostaniemy oszukani i transakcja przebiegła w sposób uczciwy i zgodny z prawem.