/Jak najlepiej sprzedać swój używany, niepotrzebny już samochód?

Jak najlepiej sprzedać swój używany, niepotrzebny już samochód?

To pytanie zadaje sobie rocznie setki jak nie tysiące Polaków. Nasz rodzimy rynek motoryzacyjny oferuje kilka możliwości, jednak większość z nich w praktyce jest zwyczajnie nieopłacalna. Myśląc o sprzedaży swojego auta należy przede wszystkim zastanowić się czy zależy nam na czasie, czy pozbywając się starego samochodu zamierzamy jednocześnie kupić nowy i w jakim stanie jest nasz pojazd. Te czynniki są bardzo ważne i to one najczęściej decydują o formie transakcji.

Sprzedaż na własną rękę, rozliczenie u dealera, a może istnieje inne rozwiązanie?

Panuje powszechna opinia, że sprzedając samochód na własną rękę możemy zyskać najwięcej. Czasami jest to faktycznie prawda, niestety w większości przypadków teoria mija się z praktyką. Przede wszystkim musimy zdawać sobie sprawę z tego, że ta forma sprzedaży jest jedną z najbardziej czasochłonnych – szczególnie jeżeli nasz samochód jest uszkodzony czy powypadkowy, wtedy jeśli chcemy sporo na nim zarobić musimy zainwestować czas i pieniądze w naprawę, jednocześnie cały czas płacąc składki na ubezpieczenie i niekiedy ponosić koszty postoju na parkingu. Niestety, nie mamy też stuprocentowej pewności że auto uda nam się w ogóle sprzedać, a nierzadko pozbywamy się go za bezcen. Drugą z popularnych form transakcji jest rozliczenie u dealera – szczególnie praktykowane gdy kupujemy jednocześnie nowy samochód, najlepiej tej samej marki. Niestety, w ten sposób nie sprzedamy każdego samochodu, ponieważ dealerzy przyjmują z reguły tylko określone, bezwypadkowe modele, a nawet jeśli uda nam się dogadać, to często możemy liczyć wyłącznie na około 40% rzeczywistej wartości samochodu. Wraz z potrzebami dynamicznie zmieniającego się rynku kilkanaście lat temu powstała nowa forma handlu używanymi autami – skupy. Nastawiają się one na szybką transakcję i minimum formalności. Zdaje się więc być to idealną opcją dla tych, którzy potrzebują na szybko gotówki, nie chcą zawracać sobie głowy szukaniem klienta, albo którzy mają starszy, powypadkowy samochód. Główną zaleta skupów jest fakt iż przyjmują praktycznie każde auto – osobowe, dostawcze a nawet kempingowe, niezależnie od modelu i kraju pochodzenia. Nie dyskwalifikują również samochodów powypadkowych, czy uszkodzonych – ważne aby miały nie więcej niż 15 lat i były zarejestrowane w Polsce.

Dlaczego więc warto wybrać skup?

Jest to najszybszy i najprostszy sposób na pozbycie się swojego starego auta ze sporym zyskiem. W samej Warszawie działa bardzo dużo takich firm dzięki czemu możemy uzyskać konkurencyjną cenę i nie trzeba czekać tygodniami na spotkanie z przedstawicielem. Wystarczy wybrać najbardziej odpowiadający nam skup i skontaktować się z jego pracownikami telefonicznie lub mailowo żeby umówić się na wycenę samochodu nawet w ten sam dzień.