/Czym właściwie są skupy samochodów?

Czym właściwie są skupy samochodów?

Skupy samochodów to dość młody, ale prężnie działający wynalazek na polskim rynku motoryzacyjnym. Pojawiły się mniej więcej w momencie w którym do naszego kraju zaczęły masowo napływać auta używane. Działają w większości polskich miast, w samej Warszawie funkcjonuje ich kilkanaście, dzięki czemu oferowane sumy są naprawdę konkurencyjne.

Jak działają tego typu firmy?

Większość skupów samochodowych posiada własne, indywidualne procedury, na których opierają się podczas kupowania auta. Na ogół polegają one po prostu na wstępnej wycenie podczas kontaktu telefonicznego lub mailowego, przeprowadzeniu dokładniejszej wyceny podczas spotkania klienta z przedstawicielem i rzeczoznawcą oraz cały proces kupna–sprzedaży samochodu. Generalnie skupy oferują darmowe wyceny, nawet jeśli do transakcji nie dojdzie. Aby więc dostać taką wycenę wystarczy skontaktować się z pracownikiem, podać podstawowe informacje na temat samochodu – markę, model, wiek, przebieg czy historię kolizji i możemy liczyć na wstępne, szacunkowe określenie wartości auta. Dokładna wycena wraz z oględzinami samochodu ma miejsce podczas bezpośredniego spotkania sprzedającego z przedstawicielem skupu, któremu z reguły towarzyszy mechanik. Co ważne, skupy, w odróżnieniu chociażby od dealerów przyjmują właściwie każdy nie starszy niż 15-sto letni pojazd zarejestrowany w naszym kraju, bez względu na markę, model, kraj producenta a nawet stan techniczny, Dodatkowo skupy przyjmują również samochody dostawcze a nawet kempingowe. Jeśli dojdzie do porozumienia stron i klient przystanie na propozycję pracownika skupu następuje podpisanie umowy kupna-sprzedaży. Jest to gwarancja, że transakcja przebiegła uczciwie i zgodnie z prawem. Dodatkowo firmom zostaje wystawiona faktura vat. Każdy skup po podpisaniu umowy automatycznie wypłaca klientowi gotówkę, do ręki lub na konto, w zależności od woli sprzedającego. Gwarantuje również darmowy transport samochodu na parking, dzięki czemu klient nie ponosi żadnych dodatkowych kosztów. Jak widać zasady funkcjonowania skupów są dość proste.

Dlaczego więc warto wybrać akurat te opcję sprzedaży?

Z dwóch prostych powodów – szybki czas realizacji i gotówka od ręki. To, co wyróżnia skupy na tle innych metod sprzedaży to fakt iż cenią one czas klienta i starają się dostosować do jego potrzeb pracując przez całą dobę, 7 dni w tygodniu. Dodatkowo, gwarantując darmową wycenę i transport zwalniają go ze wszelkich dodatkowych kosztów. Ich nieskomplikowane funkcjonowanie sprawia, że klient zawsze jest świadom przebiegu transakcji oraz ma pewność, że jest ona uczciwa.