/Czym jest skup samochodowy i jak działa sprzedaż w tym miejscu

Czym jest skup samochodowy i jak działa sprzedaż w tym miejscu

Skupy samochodowe to dość nowy twór na polskim rynku motoryzacyjnym. Szybko jednak opanowały branżę głównie dzięki krótkiemu czasowi realizacji i gotówce od ręki. W Warszawie działa sporo takich miejsc, dzięki czemu nie ma mowy o długim czasie oczekiwania – często do spotkania z przedstawicielem dochodzi już kilka godzin po pierwszym kontakcie. Wystarczy zadzwonić, wysłać maila lub wypełnić formularz który znajduje się na stronie skupów. Jednocześnie można podać również wstępne dane jak marka, model, wiek czy przebieg samochodu. Pozwoli to pracownikom na wstępną wycenę pojazdu, jeszcze przed obejrzeniem go. Dzięki temu sprzedający od razu wie jakie pieniądze wchodzą w grę.

Taka wycena zawsze jest darmowa, nawet jeśli klient nie podejmie współpracy ze skupem. Jeśli jednak na nią się zdecyduje, z reguły może liczyć na gotówkę już podczas pierwszego i często jedynego spotkania. Na umówione miejsce przyjeżdża pracownik skupu wraz z mechanikiem i dokonują dokładnych oględzin i ostatecznej wyceny samochodu. Na ogół nie zajmuje to więcej niż kwadrans do pół godziny. Jeśli dojdzie do porozumienia stron automatycznie zostaje podpisana umowa kupna-sprzedaży, która jest gwarantem uczciwej i legalnej transakcji., a firmom dodatkowo zostaje wystawiona faktura vat. Wtedy też przedstawiciel skupu wypłaca klientowi gotówkę, do ręki lub na konto w zależności od woli sprzedającego. Zaletą tego rozwiązania jest to, iż sprzedający automatycznie może zrezygnować z polisy OC dzięki czemu zaoszczędzi nieraz całkiem sporą kwotę.

Komu opłaca się sprzedaż w skupie i dlaczego warto się na tę formę transakcji zdecydować

Sprzedaż w skupie opłaca się szczególnie tym z Państwa, którym zależy na czasie i nie chcą lub nie mogą czekać na gotówkę. Jest to też dobry sposób dla posiadaczy starszego, powypadkowego samochodu – skupy z reguły przyjmują każde, nie starsze niż 15-sto letnie samochody osobowe, dostawcze a nawet kempingowe, zarejestrowane w naszym kraju, bez względu na markę, model a nawet stan techniczny. Dzięki temu sprzedający nie musi na własną rękę zajmować się naprawą swojego pojazdu, oddaje go do skupu, odbiera gotówkę i ma problem z głowy. Nie trzeba czekać aż znajdzie się prywatny nabywca, ponosząc dodatkowe koszty postoju czy składek na ubezpieczenie. Cała transakcja zajmuje z reguły jeden dzień, kupujący gwarantuje też darmowy transport samochodu do skupu. Wszystkie warunki umowy są jasne i nie ma żadnych kruczków prawnych.